Kapadokya Bölge Turu

kapadokya turu

Kapadokya Turu Genel Tanımı

Milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar ile aşındırılarak bugünkü halini alan Kapadokya, adeta bir görsel şölen yeridir. Bu bölgede etkileyici yeryüzü şekilleri kadar yeraltı şehirleri de oldukça dikkat çekici.Bugün kullanılan Kapadokya adı “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına geliyor.Doğa ve tarihin birleştiği Kapadokya bölgesi, coğrafi olayların etkisiyle Peribacalarını oluştururken burada yaşamını sürdüren insanlar zaman içerisinde yer altı şehirlerini ve peribacalarının içlerine evler ve sığınaklar yapmışlardır.Aynı zamanda kilise olarak da kullanılan peribacalarının duvarlarını fresklerle süsleyerek medeniyetlerin izini günümüze kadar taşıyabilmişlerdir.Bu tarihi mekanlarda iz sürmek istiyorsanız Kapadokya turu sizin için büyüleyici bir fırsat sunuyor.

Kapadokya Turunda Neler Yapılır?

Kapadokya turu’nda gezip keşfedebileceğiniz çok sayıda yer mevcut.Göreme, Uçhisar, Cavusin, Zelve, Avanos, Devrent vadisi gibi yerlerde kiliseler,vadiler, kaya evler ve vadilerde panoramik seyir yapılır. Uçhisar kalesi Kapadokyanın zirvesi olup devasa büyüklüğü ile de en büyük kaya oluşumudur.Uçhisar da Kayalara oyulan evler ve güvercinlikler yörenin en güzel yapılarıdır. Göreme Açık Hava Müzesi’nde kaya bloklarının içerisinde göreceğiniz kiliseler, şapeller, yemekhaneler ve oturma alanları mevcuttur.Bu müzede Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise gibi çok sayıda yapıyı görmek mümkün.Avanos’ta Hititler’den beri çarkla çanak-çömlek yapıldığı bilinmektedir.Avanos’ta bulunan çömlekçileri ziyaret edip, cilalı taş devrinden bu yana aynı tekniğin izlendiği çömlek yapımını deneyebilirsiniz. Eskiden ‘Rahipler Vadisi’ bugün ‘Paşabağı‘ olarak adlandırılan bu alan, kendine özgü peri bacalarıyla dolu.Devrent vadisi diğer ismiyle Hayal Vadisi olan bu bölge de çok ilginç kaya parçalarını görebilirsiniz. Ürgüp içerisinde yapabileceğiniz panoramik tur sonrasında şarap mahzenlerini ziyaret edebilirsiniz. Kapadokya turu gezi esnasında yepyeni bilgiler edinmenin yanında, eşsiz güzelliklerle karşılaşıp büyüleneceksiniz.

Kapadokya Turu Destinasyon

– Hareket Zamanı 09:30
– Uçhisar Kalesi
– Göreme Açık Hava Müzesi
– Avanos
– Öğle Yemeği
– Paşabağı
– Devrent Vadisi
– Ürgüp Üç Güzeller
– Dönüş Zamanı 17:30

Kapadokya Turu Ücrete Dahil Olanlar

– Profesyonel Rehber
– Rahat Lüks Araçlarla Ulaşım
– Otelden Transfer
– Öğle Yemeği
– Müze Ücretleri

Kapadokya Turu Ücrete Dahil Olmayanlar

– Tüm içecekler
– Tüm özel harcamalar

Kapadokya Turu Fiyat

Kapadokya turu  kampanya fiyatı 150 TL’dir.

Kapadokya turu 2016 fiyatları sitemizde güncel olup 6/10 yaş aralığındaki çocuklar için %50 indirim uygulanır.

Kapadokya turu fiyat, fırsat ve kampanya hakkında bilgi alabilir, indirimlerden yararlanabilirsiniz…Kapadokya turu VİP olarak da yapılabilir tercihe göre.Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.