Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya balon turu ile peri bacalarının ve vadilerin arasında eşsiz keşif turu sizleri bekliyor. Kapadokya balon turu yolculuğu ile bulutların arasında seyir-i alem. Kapadokya balon turları dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız muhteşem bir deneyimdir. Gök yüzünde süzülen rengarenk balonlarla Kapadokya balon turu uçuş fikri kulağa nasıl geliyor ? Kapadokya balon turları Kapadokya’nın etkileyici ve mistik atmosferinde en özel anlarınızı fotoğraflayıp ölümsüzleştirebileceğiniz eşi benzeri olmayan bir aktivitedir. Üstelik  Kapadokya balon turu uçuşlarının en güzeli olan gün doğumu yani en güzel fotoğrafların çekildiği birinci sorti uçuşlar. Kapadokya balon turu en güzel fotoğrafları için instagram adresimizi takip ederek sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kapadokya balon uçuşu ile sabahın ilk gün ışığında rüzgarın birbiri ile ahenk içindeki dansını dinleyeceksiniz. Aynı zamanda balon turu ile yerden yükseldikçe kalbinizin ritmi değişecek. Binlerce metre yükseklikte yapılan Kapadokya balon turları ile önünüzde bir pencere olmadan gökyüzünü izleyebileceksiniz. Kapadokya balon uçuşları ile peri masalına şahit olacağınız bu serüveni asla unutamayacaksınız. Bazı anlar vardır, yaşanmalıdır. İşte bu aktivite ile yaşanılması gereken ve asla akıllardan çıkmayacak Kapadokya balon turu fırsatı var.

Kapadokya Balon Turu Uçuşunun Nasıl Yapıldığı Hakkında Bilgi

Balon gezisine katılmak isteyen misafirlerimizle gün doğumundan önce kendilerine belirtmiş olduğumuz saatlerde konakladıkları otelden firmamıza ait servis araçlarımızla siz değerli misafirlerimizi alarak balon turu organizasyonumuza başlıyoruz.. Balonlar kalkış yaptığı noktadan farklı bir noktaya iniş yapmasından dolayı firmamızın araçlarını kullanmanız daha güvenli olacaktır. Konaklama yapmayan misafirlerimiz göndermiş olduğumuz ofisimizin konumuna kendi araçlarıyla gelerek güvenli bir şekilde araçlarını otoparkımızda bırakabilirler.

Transfer hizmetimizle kahvaltı salonuna geçeriz ve sabahın erken saatlerinde sizler için hazırlamış olduğumuz sıcak poğaça veya sandviç ekmekler ve yanında yine taze sıkılmış meyve suları ve sıcak çay, kahve ikramlarımız ile kahvaltınızı yaparak bu mükemmel güne merhaba diyebilirsiniz. Kahvaltıdan sonra yine servis araçlarımızla uçuşun yapılacağı balon kalkış yerimize hareket ederiz. Burada balonların hazırlanışını izleyebilir ve anılarınızı ölümsüzleştireceğiniz mükemmel panoramik  hatıra fotoğraf çekimlerinizi yapabilirsiniz. Biniş yapacağınız balonunuz hazırlandıktan sonrada  balon sepetlerine yerleştirilirsiniz. Sepetlerimizde loca bölmeler bulunmaktadır, koridor bir alan yoktur ve herkesin sepetin etrafında uçuşu rahatça izleyebilme imkanı vardır. Sepetlere yerleştikten sonra balon pilotumuz tarafından gerekli uçuş güvenliği hakkında bilgiler verildikten sonra bir saat süren Kapadokya balon uçuşumuza başlarız.

Havada süzülen rengarenk balonlarla eşsiz görüntüleri yakalayabileceğiniz Kapadokya balon turları ile binlerce yükseklikten bulutların arasında hem gün doğumunu seyredebilirsiniz hemde birbirinden güzel sosyal medyada paylaşabileceğiniz fotoğraflar çekine bilirsiniz. Bir saat süren Kapadokya balon maceranızın ardından organizasyonlarımız bitmemektedir. Güvenli bir inişle birlikte iniş yaptığımız bölgede çalışma arkadaşlarımızla hazırladığımız ismlerinize özel hatıra balon uçuş sertifikası ve alkolsüz şampanya kutlamasıyla görsel bir şov organizasyonumuz bulunmaktadır. Kutlamalarımız bittikten sonra sizleri tekrar almış olduğumuz noktalara bırakırız. Balon turu organizasyonumuzun toplam süresi üç saati bulmaktadır.

Balon Turu Fiyatları Hakkında Bilgi

Kapadokya balon turu en uygun fiyat ve hizmet kalitesi politikamız ilke edinen firmamız sizlere 7/24 hizmet etmektedir. Kapadokya balon fiyatları bir çok firmada farklılık göstermektedir. Bunun sebebi olarak tecrübeli pilotlar ve yıpranmış balon bezleri ile güvensiz uçuşlar diyebiliriz. Kapadokya balon turu fiyatları en ucuz 2019 senesinde kişi başı 150 € ‘dur. Kapadokya balon turu fiyat politikamızda çocuklarda tam ücrete tabidir. Kapadokya balon rezervasyonu için rezervasyon tarihinden bir gün önce ücretin tamamını ödemeniz gerekir.

Kapadokya balon turları için hava şartlarından dolayı iptali söz konusu olması durumunda vaktiniz var ve uçuşa katılmak isterseniz rezervasyon yoğunluğuna göre ertesi güne aktarabiliriz. Vaktinizin olmaması ve bölgeden çıkış yapma durumunuzda ödemiş olduğunuz balon turu ücretiniz hiçbir kesinti yapılmadan tamamı iade edilir. Hava muhalefetinden dolayı iptal olduğunda bütün Kapadokya balon firmaları için iptal gerçekleşir.Balon turu için yaptırmış olduğunuz rezervasyonlarda uçuş gününe 7 gün kalana kadar iptal ettirebilirsiniz. Balon turu için onaylanmış rezervasyonlarda 7 gün ve altındaki bir sürede sizlerden kaynaklanan sebeplerden dolayı rezervasyon iptalinde herhangi bir iade yapılmamaktadır. 

Kapadokya Balon Uçuşuna Dahil Olan Hizmetler

– 20 / 28 Kişilik Sepetlerde 1 Saat Uçuş – Konakladığınız Otelden Gidiş-Dönüş Transfer Hizmeti – Firmamızda Uçuş Öncesi Kahvaltı – Uçuş Sonrası Şampanya Kutlaması – İsimlerinize Özel Hatıra Uçuş Sertifikası – Uçuş Sigortası

Kapadokya balon turu video çekimlerimizi youtube kanalımızdan izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turları Hakkında SSS

1) Kapadokya balon turu nerede yapılmaktadır ?

Kapadokya balon kalkış yerleri Nevşehir’e bağlı Göreme kasabasından yapılmaktadır. Kapadokya balon turu Ürgüp, Nevşehir, Göreme, Uçhisar Avanos, Çavuşin ve Ortahisar ekseninde dolaşır ve uygun noktada iniş yapar. Başlangıç noktasına iniş yapmaz.

2) Kapadokya balon turu ne zaman yapılıyor ?

Kapadokya da balonlar ile uçuşlar yazın ve kışın hava durumuna bağlı olarak sivil havacılığın denetiminde olup günün hava koşullarına bağlı olarak her zaman yapılmaktadır.

3) Kapadokya balon turu saatleri ve saat kaçta yapılıyor ?

Kapadokya sıcak hava balonları rüzgar yönünde hareket etmektedir dümen yoktur. Bu sebepten dolayı her günkü Kapadokya balon uçuşu farklı bir deneyimdir.Balonlar sıcak hava balonu olması sebebiyle sadece gün doğumunda uçmaktadır. Bu sebepten dolayı mevsimsel olarak Kapadokya balon uçuş saatleri farklılık göstermektedir. Bazen kış aylarında gün doğumu uçuşu hava şartlarından dolayı iptal edilirse uygun hava koşulu oluşması durumunda öğleden sonrada yapılmaktadır.

4) Kapadokya balon turu uçuş süresi kaç saat ?

Bütün Kapadokya balon firmaları uçuş süresi standart olarak bir saattir.

5) Kapadokya balon turu kaç kişilik sepetlerde yapılmaktadır ?

Balon turu organizasyonunun sepetleri VIP iki kişilik olarak ve standart grup uçuşları içinde maksimum yirmi ve yirmi sekiz kişilik sepetlerde yapılmaktadır.

6) Kapadokya balon turu izleme noktası nerede ?

Kapadokya balon uçuşu izleme noktası olarak sabit bir yer bulunmamaktadır. Kapadokya balon gezileri 3000 feet ve 5000 feet yükseklikte yapıldığından dolayı bölgede her noktadan izlenebilmektedir. Kapadokya balon kalkış noktası Göreme kasabasından başladığından oradan başlayarak Kapadokya da balonları takip edebilirsiniz.

7) Balon turunda ne giyilir ?

Yaz ayları için otelden ilk çıkış yaptığınızda serin olacağı için ince giyinmenizi ve kapşon tarzı bir şeyler getirmenizi ayakkabı için de düz taban tercih etmenizi öneririz. Kış ayları için ise kalın giyinmenizi ve bot ayakkabı giyinmenizi öneririz. Bayanlar için topuklu ayakkabı giymemelerini öneriyoruz.