Kapadokya Balon Turu

kapadokya balon turu

Kapadokya balon turu ile unutulmaz bir deneyim, rüya gibi 1 saat! Kapadokya balon turu ile vadilerin ve peribacaları’nın eşsiz güzelliklerini gökyüzünden seyretmeye ne dersin? Bulutların üzerinden güneşin doğuşunu; vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını seyre dalacağınız muhteşem bir serüven sizleri bekliyor! Üstelik gün doğumundaki en iyi Kapadokya balon turu fırsatı olan 1. sorti, 1 saatlik standart uçuş garantisi veriyoruz.

Gökyüzünde süzülen muhteşem görüntüsü ile rengarenk balonlar Kapadokya bölgesinin simgesi haline gelmiştir. Kalbinizin ritmini değiştirecek bir aktivite diyebiliriz.Güzel atlar ülkesi Kapadokyayı keşfetmenin en heyecanlı yollarından biri olan balon turu ile gün ışığının uyandırdığı vadilerde ve peri bacalarının arasında sıcak hava balonu ile uçarken gözlerinizi kapayıp rüzgarın masalını dinlemek olacaktır.Eğer Kapadokya bölgesine uğradıysanız yaşanması gereken deneyimlerden bir tanesi balon turudur. Kapadokyaya gittim ama balon turu deneyimine şahit olmadan geldim demeyin kesinlikle.Balon turu insan hayatında yaşanması, görülmesi gereken nadir aktivitelerden birisidir ve sadece Kapadokyada yapılmaktadır.Bazı anlar vardır, yaşanmalıdır. İşte burada yaşanılası ve ömür boyu hatırlanası Kapadokya balon turu fırsatları var…

Kapadokya balon turu, balonların sıcak hava balonu olmasından dolayı ısınan hava ile uçuş yapılamaması sebebiyle sadece gün doğumunda yapılmaktadır. Gün doğumunda yapılan uçuşlar iki çeşittir. Bunlar; ilk uçuş ve geç uçuştur. Geç uçuşa katılan misafirler gün doğumunu kaçırırlar. Bu sebepten dolayı ilk uçuş olan 1. sorti daha çok tercih edilmektedir. Balon turu organizasyonu 12 ay boyunca her gün sivil havacılığın denetiminde olup hava koşullarının uygun olduğu her gün yapılabilmektedir. Uçuşları etkileyen hava koşulları ise aşırı rüzgar ve yağışlardır.

Kapadokya Balon Turları Hakkında Bilgi

Kapadokya balon turuna katılmak isteyen dostlarımızla sabahın erken saatlerinde konakladıkları otelin lobisinde buluşup balon turunu düzenleyeceğimiz kalkış alanımıza gideceğiz. Balona binmeden önce hazırlamış olduğumuz kahvaltı sizleri bekliyor olacak. Kahvaltıdan sonra balonların şişirilmesi ve uçuşa hazır hale getirilmesinin ardından uçuş emniyetiyle ilgili eğitimli pilotlarımız tarafından kısa bir bilgi alırsınız ve sonrasında balon sepetlerine binerek gökyüzüne doğru yolculuğumuz başlar. Sıcak hava balonlarının dümeni olmadığı için rüzgar yönünde hareket eder.Yani her uçuş birbirinden farklıdır.Balonlar yaklaşık 1000 ile 5000 feet yüksekliğe çıkabilir. 1 saat süren uçuşumuz boyunca güneşin doğuşunu ve yer yüzüne yayılışına, vadi içlerine girerek olağanüstü peri bacalarını, hayvan figürlerine benzeyen kayaları ve vadi manzarasını kuş bakışı olarak seyre dalacağımız bir balon turu serüvenine tanıklık edeceğiz.Balon turu uçuşumuz sona erdikten sonra ekip arkadaşlarımızın hazırlamış oldukları kutlama bölümüne geçiş yapıyoruz.Bu bölümümüzde şampanya kutlaması ve deneyimli pilotlarımız tarafından isminize özel olarak imzalı hatıra uçuş sertifikaları verilmektedir.Tüm bu Kapadokya balon turu organizasyonumuzun bitimi ile birlikte tekrar konakladığınız otele transferinizi gerçekleştiririz ve sizleri bu eşsiz ve tarifsiz ömür boyu asla unutamayacağınız anılarınız ile baş başa bırakırız.

Kapadokya Balon Turu Saatleri

Kapadokya balon turu için konakladığınız otelden alınış saatiniz hakkında bilgi uçuştan bir gün önce akşam saat 16:00 ile 19:00 arası bildirilir. Misafirlere ulaşılamama durumunda misafirin telefonuna kısa mesaj gönderilir. Kapadokya balon turu Göreme de bulunan kalkış alanında yapılmaktadır. Kapadokya balon turu uçuş saati sabah 06:45 civarında başlar. Gün içerisinde başka uçuş yapılmamaktadır. Konakladığınız otelin konumuna göre transfer saatiniz değişir, tahmini 06:00 civarında otelinizden alırız. Tekrar otelinize 08:30 civarında bırakılırsınız.

Kapadokya Balon Turu Dâhil Olan Hizmetler

– 20 veya 28 Kişilik Sepetlerde Uçuş
– Konakladığınız Otelden Gidiş- Dönüş Transfer Hizmeti
– Balon Firmamızda Uçuş Öncesi  Kahvaltı
– Uçuş Bitiminde Şampanya Kutlaması
– İsme Özel İmzalı Uçuş Sertifikası
– Uçuş Sigortası

Kapadokya Balon Turu Fiyat

Kapadokya balon turu ne kadar standart uçuş kampanya fiyatı kişi başı 100 €‘dur. Kapadokya balon turu fiyatları 2018 web sitemizde güncel olup 5 yaş altındaki çocuklar uçuşa alınmamaktadır. 5 yaş üzeri çocuklar için tam ücret uygulanır.Hava koşulları nedeniyle  tur iptali veya ertelenmesi olabilir.Böyle bir durumla karşılaşıldığında konaklamanız devam ediyorsa ertesi güne aktarımınızı sağlayabiliriz yada Kapadokya bölgesinden ayrılmanız söz konusu olursa Kapadokya balon turu için ödemiş olduğunuz ücretin tamamı iade edilir.

Kapadokya balon turu  fırsatları, fiyatları ve kampanya hakkında bilgi alabilir, indirimlerden yararlanabilirsiniz…Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

GSM: 0541 210 3450 (7/24)

Sayfamızda bulunan Kapadokya balon turu videomuzu izleyerek balon turu hakkında bilgi edinebilirsiniz.Görüşmek dileğiyle, hoşçakalın…