Kapadokya Balon Turu

kapadokya balon turu slider - Kapadokya Balon Turu

Kapadokya balon turu ile corona virüs sürecinde gökyüzünü görmeden geçirdiğimiz günleri bulutlara yaklaşarak telafi etmek ister misiniz ? Kapadokya balon uçuşlarımız yeniden gökyüzü semalarında süzülmeye başladı! Kapadokya balon turu yolculuğu ile bulutların arasında seyir-i alem. Kapadokya balon turu ile gökyüzüne süzülerek bulutların arasında Kapadokya’yı seyretme fikri kulağa nasıl geliyor? Kapadokya balon turları ile peri bacaları ve vadilerin arasında eşsiz keşif turları sizleri bekliyor! Kapadokya balon turu dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız muhteşem bir deneyimdir. Gökyüzünde süzülen rengarenk balonlarla Kapadokya balon uçuşu yapmaya hazır mısınız?

Kapadokya balon turları Kapadokya’nın etkileyici ve mistik atmosferinde en özel anlarınızı fotoğraflayıp ölümsüzleştireceğiniz eşi benzeri olmayan bir aktivitedir. Üstelik  Kapadokya balon turu uçuşlarının en güzeli olan gün doğumu uçuşu yani en güzel fotoğrafların çekildiği birinci sorti uçuşlar. Aynı zamanda en deneyimli Kapadokya balon pilotları güvencesiyle. Kapadokya balon turu en güzel fotoğrafları için instagram adresimizi takip ederek sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Bu muhteşem doğa güzelliklerini Kapadokya balon uçuşları ile keşfedin. Standartların dışına çıkıyoruz ve bambaşka Kapadokya balon uçuş fırsatları sunuyoruz.

Kapadokya balon festivali ve daha nice organizasyonlara ev sahipliği yapan Kapadokya dünyaya açılan bir pencere olmaya hızla devam ediyor.

Kapadokya balon gezileri öncülüğünde dünyanın çeşitli yerlerinden gelen birbirinden farklı figürlerdeki balonların gökyüzünü süslemesi de böyle dönemlerde turistlerin ilgisini çekiyor. Katılan misafirler için Kapadokya balon uçuşu sabahın ilk gün ışığında rüzgarın birbiri ile ahenk içindeki dansını dinleyeceği aynı zamanda  yerden yükseldikçe kalbinizin ritmini değiştirecek ender aktiviteler arasındadır. Binlerce metre yükseklikte yapılan Kapadokya balon turları ile önünüzde bir pencere olmadan gökyüzünü izleyebiliyorsunuz. Hatta Kapadokya balon uçuşlarına yükseklik korkusu olan misafirlerimiz bile katılabilmektedir.

Kapadokya balon uçuşları ile peri bacalarının eşsiz görüntülerine şahit olacak ve bu serüveni asla unutamayacaksınız. Dünyanın hiçbir yerinde bulamayacağınız bu görkemli organizasyon olan Kapadokya balon uçuşuna sizleri davet ediyoruz. Bazı anlar vardır, yaşanmalıdır. İşte burada yaşanılması gereken ve asla akıllardan çıkmayacak Kapadokya balon turu fırsatı var. O zaman hiç vakit kaybetmeden Kapadokya balon turu için rezervasyon yaptırın ve tatilinizi eşsiz kılın. Günün erken saatlerinde süzülen balon turu ile yeni güne merhaba deyin.

Kapadokya Balon Turu Uçuşunun Nasıl Yapıldığı Hakkında Bilgi

Balon gezisine katılmak isteyen misafirlerimizle gün doğumundan önce kendilerine belirtmiş olduğumuz saatlerde konakladıkları otelden firmamıza ait servis araçlarımızla siz değerli misafirlerimizi alarak balon turu organizasyonumuza başlıyoruz… Balonlar kalkış yaptığı noktadan farklı bir noktaya iniş yapmasından dolayı firmamızın araçlarını kullanmanız daha güvenli olacaktır. Konaklama yapmayan misafirlerimiz göndermiş olduğumuz ofisimizin konumuna kendi araçlarıyla gelerek güvenli bir şekilde araçlarını otoparkımızda bırakabilirler.

Transfer hizmetimizle kahvaltı salonuna geçeriz ve sabahın erken saatlerinde sizler için hazırlamış olduğumuz sıcak poğaça veya sandviç ekmekler ve yanında yine taze sıkılmış meyve suları ve sıcak çay, kahve ikramlarımız ile kahvaltınızı yaparak bu mükemmel güne merhaba diyebilirsiniz. Kahvaltıdan sonra yine servis araçlarımızla uçuşun yapılacağı balon kalkış yerimize hareket ederiz. Burada balonların hazırlanışını izleyebilir ve anılarınızı ölümsüzleştirebileceğiniz mükemmel panaromik  hatıra fotoğraf çekimlerinizi yapabilirsiniz. Biniş yapacağınız balonunuz hazırlandıktan sonrada  balon sepetlerine yerleştirilirsiniz. Balon sepetlerinde loca bölmeler bulunmaktadır, koridor bir alan yoktur ve herkesin sepetin etrafında uçuşu rahatça izleyebilme imkanı vardır. Sepetlere yerleştikten sonra balon pilotumuz tarafından gerekli uçuş güvenliği hakkında bilgiler verildikten sonra bir saat süren Kapadokya balon uçuşumuza başlarız.

Havada süzülen rengarenk balonlarla eşsiz görüntüleri yakalayabileceğiniz Kapadokya balon turları ile binlerce yükseklikten bulutların arasında hem gün doğumunu seyredebilirsiniz hem de birbirinden güzel sosyal medyada paylaşabileceğiniz fotoğraflar çekine bilirsiniz. Bir saat süren Kapadokya balon maceranızın ardından organizasyonlarımız bitmemektedir. Güvenli bir inişle birlikte iniş yaptığımız bölgede çalışma arkadaşlarımızla hazırladığımız isimlerinize özel hatıra balon uçuş sertifikası ve alkolsüz şampanya kutlamasıyla görsel bir şov organizasyonumuz bulunmaktadır. Kutlamalarımız bittikten sonra sizleri tekrar almış olduğumuz noktalara bırakırız. Balon turu organizasyonumuzun toplam süresi üç saati bulmaktadır.

Balon Turu Fiyatları Hakkında Bilgi

Kapadokya balon turu fiyatı bir çok firmada farklılık göstermektedir. Kapadokya balon turu fiyatları 2020 en ucuz kişi başı ücretler için lütfen iletişime geçiniz. Kapadokya balon turları en uygun fiyat ve hizmet kalitesi politikamız ilke edinen firmamız sizlere 7/24 hizmet etmektedir. Kapadokya balon turu fiyat politikamızda çocuklarda tam ücrete tabidir. Kapadokya balon rezervasyonu için rezervasyon tarihinden bir gün önce ücretin tamamını ödemeniz gerekir. Nevşehir balon turu fiyatları 2020 için lütfen iletişime geçiniz.

Kapadokya balon turları için hava şartlarından dolayı iptali söz konusu olması durumunda vaktiniz var ve uçuşa katılmak isterseniz rezervasyon yoğunluğuna göre ertesi güne aktarabiliriz. Vaktinizin olmaması ve bölgeden çıkış yapma durumunuzda ödemiş olduğunuz balon turu ücretiniz hiçbir kesinti yapılmadan tamamı iade edilir. Hava muhalefetinden dolayı iptal olduğunda bütün Kapadokya balon firmaları için iptal gerçekleşir. Yaptırmış olduğunuz rezervasyonlarda uçuş gününe 3 gün kalana kadar iptal ettirebilirsiniz. Balon turu için onaylanmış rezervasyonlarda 3 gün ve altındaki bir sürede sizlerden kaynaklanan sebeplerden dolayı rezervasyon iptalinde herhangi bir iade yapılmamaktadır. 

Kapadokya Balon Turu Pandemi Süreci

Covid-19 tedbirleri kapsamında en önemli değişiklik sepet boyutlarına göre yolcu sayısında yapıldı. Yirmi sekiz kişilik sepetlere maksimum yirmi dört kişi, yirmi kişilik sepetlere ise maksimum on altı kişi alınıyor. Bunun yanında katılan bütün misafirlerin HES kodları ile uçuşa katılımı sağlanıyor. Bu şekilde balon turuna katılacak misafirlerimizin sağlığı açısından tedbirlerimizi alıyoruz. Aynı zamanda balonlarımız uçuş öncesi tamamen dezenfekte ediliyor ve uçuşa hazır ediliyor. Yine balon uçuşumuz öncesi bütün misafirlerimize maske, eldiven ve dezenfekten tedarik ediyoruz. Bu süreçte balon uçuşu öncesinde daha öncelerden yapmış olduğumuz kahvaltı organizasyonu ve uçuş bitiminde yapılan şampanya kutlaması kaldırılmıştır.

Kapadokya Balon Uçuşuna Dahil Olan Hizmetler

  • 20 / 28 Kişilik Sepetlerde 1 Saat Uçuş 
  • Konakladığınız Otelden Gidiş-Dönüş Transfer Hizmeti 
  • Firmamızda Uçuş Öncesi Kahvaltı                                     
  • İsimlerinize Özel Hatıra Uçuş Sertifikası
  • Uçuş Sonrası Şampanya Kutlaması 
  • Uçuş Sigortası

Kapadokya balon turu video çekimlerimizi youtube kanalımızdan izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turları Hakkında SSS

1) Kapadokya balon turu nerede yapılmaktadır ?

Kapadokya balon kalkış yerleri Nevşehir’e bağlı Göreme kasabasından yapılmaktadır. Kapadokya balon turu Ürgüp, Nevşehir, Göreme, Uçhisar Avanos, Çavuşin ve Ortahisar ekseninde dolaşır ve uygun noktada iniş yapar. Başlangıç noktasına iniş yapmaz.

2) Kapadokya balon turu ne zaman yapılıyor ?

Kapadokya da balonlar ile uçuşlar yazın ve kışın hava durumuna bağlı olarak sivil havacılığın denetiminde olup günün hava koşullarına bağlı olarak her zaman yapılmaktadır.

3) Kapadokya balon turu saatleri ve saat kaçta yapılıyor ?

Kapadokya sıcak hava balonları rüzgar yönünde hareket etmektedir dümen yoktur. Bu sebepten dolayı her günkü Kapadokya balon uçuşu farklı bir deneyimdir. Balonlar sıcak hava balonu olması sebebiyle sadece gün doğumunda uçmaktadır. Bu sebepten dolayı mevsimsel olarak Kapadokya balon uçuş saatleri farklılık göstermektedir. Bazen kış aylarında gün doğumu uçuşu hava şartlarından dolayı iptal edilirse uygun hava koşulu oluşması durumunda öğleden sonrada yapılmaktadır.

4) Kapadokya balon turu uçuş süresi kaç saat ?

Bütün Kapadokya balon firmaları uçuş süresi standart olarak bir saattir.

5) Kapadokya balon turu kaç kişilik sepetlerde yapılmaktadır ?

Balon turu organizasyonunun sepetleri VIP iki kişilik olarak ve standart grup uçuşları içinde maksimum yirmi ve yirmi sekiz kişilik sepetlerde yapılmaktadır.

6) Kapadokya balon turları izleme noktası nerede ?

Kapadokya balon uçuşu izleme noktası olarak sabit bir yer bulunmamaktadır. Kapadokya balon gezileri 3000 feet ve 5000 feet yükseklikte yapıldığından dolayı bölgede her noktadan izlenebilmektedir. Kapadokya balon kalkış yeri Göreme kasabasındadır. Bu bölgeden başlayarak Kapadokya da balonları takip edebilirsiniz.

7) Balon turunda ne giyilir ?

Yaz ayları için otelden ilk çıkış yaptığınızda serin olacağı için ince giyinmenizi ve kapşon tarzı bir şeyler getirmenizi ayakkabı için de düz taban tercih etmenizi öneririz. Kış ayları için ise kalın giyinmenizi ve bot ayakkabı giyinmenizi öneririz. Bayanlar için topuklu ayakkabı giymemelerini öneriyoruz.

8) Kapadokya balon festivali ne zaman yapılıyor ?

Kapadokya balon festivali her yıl farklı bir zaman diliminde yapılmaktadır. Tarihler için bizlerle iletişime geçerek bilgi almanızı tavsiye ederiz.

9) Kapadokya balon uçuşları Covid-19 sonrası ne zaman başlıyor ?

22 Ağustos’tan itibaren uçuşlarımız başlamıştır. Virüsü kovaladıktan sonra ilk iş olarak ailecek hepinizi bekliyoruz.