Kapadokya Ihlara Turu

 

Kapadokya Turu Genel Tanımı

Milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar ile aşındırılarak bugünkü halini alan Kapadokya, adeta bir görsel şölen yeridir. Bu bölgede etkileyici yeryüzü şekilleri kadar yeraltı şehirleri de oldukça dikkat çekici.Bugün kullanılan Kapadokya adı “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına geliyor.Doğa ve tarihin birleştiği Kapadokya bölgesi, coğrafi olayların etkisiyle Peribacalarını oluştururken burada yaşamını sürdüren insanlar zaman içerisinde yer altı şehirlerini ve peribacalarının içlerine evler ve sığınaklar yapmışlardır.Aynı zamanda kilise olarak da kullanılan peribacalarının duvarlarını fresklerle süsleyerek medeniyetlerin izini günümüze kadar taşıyabilmişlerdir.Bu tarihi mekanlarda iz sürmek istiyorsanız Kapadokya turu fiyatları ile sizin için büyüleyici bir imkan sunuyor.

Kapadokya Turunda Neler Yapılır?

Bu Kapadokya turu fiyatlarına dahil gezip keşfedebileceğiniz çok sayıda yer mevcut. Göreme Panorama, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Selime Manastırı, Güvercinlik Vadisinde panoramik seyir yapılır. Göreme panorama vadilere kuş bakışı görüş noktasıdır. Derinkuyu Yeraltı Şehri, volkanik patlamalar, doğal afetler ve ani düşman saldırılarına karşı halkın saklanabileceği yerlerdir. Sekiz kattan oluşan bu yer altı şehri kilise, mezar odası, toplantı alanı, oturma ve uyuma alanı, erzak depoları gibi alanlar vardır. Ihlara vadisinin uzunluğu 14km yüksekliği ise 110m’dir.Burada 3km’lik vadi yürüyüşü yapılır. Ihlara da vadi yürüyüşü bitiminden önce akarsu içerisinde ve vadinin ortasında kaldığınız noktada güzel bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Selime Manastırı ise yüksek sesli ayin, askeri ve bölge toplantılarının yapıldığı yerdir. Güvercinlik vadisinde adından da anlaşıldığı gibi binlerce güvercinlerin gökyüzünde yaptıkları eşsiz dansları seyredebilirsiniz.

Kapadokya Turu Destinasyon

– Hareket Zamanı 09:30
– Göreme Panorama
– Derinkuyu Yeraltı Şehri
– Ihlara Vadisi (3 km Yürüyüş)
– Öğle Yemeği (Vadi İçinde)
– Selime Manastırı
– Güvercinlik Vadisi
– Dönüş Zamanı 18:00

Kapadokya Turu Fiyatları Dahil Olanlar

– Profesyonel Rehber
– Rahat Lüks Araçlarla Ulaşım
– Otelden Transfer
– Öğle Yemeği
– Müze Ücretleri

Kapadokya Turu Fiyatları Dahil Olmayanlar

– Tüm içecekler
– Tüm özel harcamalar

Kapadokya Turu Fiyatları

Kapadokya turu  fiyatları 175 TL’dir.

Kapadokya turu fiyatları 2016 sitemizde güncel olup 6/10 yaş aralığındaki çocuklar için %50 indirim uygulanır.

Kapadokya turu  fiyatları, fırsat ve kampanya hakkında bilgi alabilir, indirimlerden yararlanabilirsiniz…Kapadokya turu VİP olarak da yapılabilir tercihe göre.Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.